Louder Together brengt voor het eerst 2 internationale evenementen samen die elkaar versterken en zorgen voor een uniek 'congrestival'. Antwerpen nodigt van 21 tot 30 augustus 2026 kinderen, jongeren en teaching artists van over de hele wereld uit voor een tiendaagse kruisbestuiving tussen een theaterfestival en een wetenschappelijk congres.
Van 21 tot en met 30 augustus vindt het World Children's and Youth Performing Arts Festival plaats, onder de vleugel van AITA/IATA. Een uniek podium voor jong podiumtalent met vertegenwoordigers uit alle continenten. We geven kinderen en jongeren een stem en een veilige plek waar ze zelfvertrouwen opbouwen en hun creativiteit kunnen tonen.
Tijdens de laatste 3 dagen, van 28 tot en met 30 augustus, organiseren we de 8ste editie van de International Teaching Artist Conference (ITAC8). Teaching artists zijn kunstenaars die verbindingen leggen tussen kunst, onderwijs en gemeenschappen. Met hun emancipatorische en activerende aanpak slagen ze erin individuele en sociale verbeelding te cultiveren. We verwelkomen een lokaal en internationaal publiek van professionals die elkaar willen inspireren in het creëren van fantasierijke, inclusieve en veerkrachtige gemeenschappen.